Narzędzia · Warsztaty · Wizualność

Zaproszenie na spotkanie Coaching Cafe

Serdecznie zapraszam Was na spotkanie organizowane w ramach ICF Wrocław.

coaching cafe

Tematem spotkania będzie: Myślenie Wizualnie jako narzędzie wspierające pracę Coacha

Cel warsztatu: poznać i doświadczyć jak można wykorzystać myślenie wizualne

Myślenie wizualne to jedno z podejść przekształcania słów (języka mówionego, pisanego) do świata obrazów.  Liczba miejsc i możliwości, gdzie możemy wykorzystywać wizualność rośnie w szybkim tempie.  Chociaż w pierwszej chwili można odnieść wrażenie, że przesuwamy się w czasie do zajęć plastycznych, w istocie takie rzeczy dzieją się w wielu nowoczesnych, innowacyjnych miejscach.
Rysunki (nawet te najbardziej schematyczne i amatorskie) pomagają lepiej przedstawić, omówić i zrozumieć różne sprawy. Szczególnie w sytuacji, gdy temat jest skomplikowany i wymaga spojrzenia z innej perspektywy. Zastosowanie wizualnych elementów w postaci modeli czy graficznych szablonów ułatwia skupienie uwagi. Siła wizualności płynie również ze wspierania produktywności i angażowania danej osoby w trakcie tworzenia wizualizacji. Często bywa, że dzięki złapaniu dużego obrazu zostaje on z nami na dłużej.
Zastosowanie wizualności nie jest sztuką i nie potrzebujesz tzw. „artystycznych umiejętności”. To połączenie informacji, procesu i prostych wizualnych form.

Coraz więcej osób i organizacji zaczyna doceniać wartość myślenia wizualnego. Praca z wizualnością to skuteczna, angażujące i wszechstronna metoda, które może przynieść wiele korzyści każdej osobie pracującej z grupami i/lub osobami indywidualnymi. W jaki sposób Coach może wykorzystać to narzędzie? Inspirację możesz znaleźć uczestnicząc w spotkaniu.

 

Wiedza i doświadczenie, które zdobędziesz podczas warsztatu:

·        Duży obraz – jak to jest z wizualnością?

·        Jakie są wartości i korzyści z zastosowania wizualności

·        Jak w prosty sposób tworzyć wizualne flipcharty

·        Jak pracować z narzędziami (metafory/modele, wizualne spotkania, graficzne szablony, plany strategiczne, mapowania historii, itd.)

·        Przykładowe zastosowanie wizualnego narzędzia w praktyce

 

Weronika Kędzierska – Agile Collaborator/Coach, Facylitator, Trener. Specjalizuje się w rozwoju efektywnych zespołów, twórczym rozwiązywaniu problemów oraz w szkoleniach z zakresu pracy z grupami.
Ma wieloletnie doświadczenie w wykorzystywaniu wizualnej facylitacji podczas spotkań i szkoleń.  A także od trzech lat uczy innych jak to robić efektywnie.
Prócz facylitacji wykorzystuje coaching indywidualny i zespołowy, wspierając organizacje w zmianie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s